هفت ی که نود نمی شود


فرماه فرجامیدر پی حمایت فاطمه معتمد آریاامین تارخ امین تارخ ثریا قاسمیفریدون جیرانی برای تولیدیک برنامه این هفته هفت و گزارشی که از فریماه فرجامی به نمایش درآمد حکایت دیگری است. هر چند که ظاهرا یاد کردن از بازیگری بود که سالهاست فراموش شده و در گذشته سیمرغ بلورین کسب کرده است اما دیدن یکی از بازیگرانی که در زمان خود هم خوش چهره و جذاب به شمار می آمد و هم از بازیگران قدرتمند سینمای ایران بود بر صفحه تلویزیون با آن حال و روز اصلا خوشایند نبود.
چندی پیش خبر سکته مغزی خانم فرجامی را در مطبوعات خوانده بودیم و مدتی بود که دیگر در فیلمی بازی نکرده بود. بسیاری از اهالی سینما و رسانه تا حد زیادی از بیماری این بازیگر آگاه بودند. اینکه چرا برنامه هفت برای یاد کردن از این بازیگر چنین مصاحبه تکمیلی را برگزیده است خود جای سوال است. صحبت امین تارخ و انتقادش از این برنامه در خصوص پخش این گفتگو صحبت بسیار به جایی بود.
بدست آوردن شهرت و مورد توجه قرار گرفتن یک برنامه تلویزیونی نباید به هر قیمتی باشد. آن هم در حالی که دست اندرکاران این برنامه به خوبی آگاه بودند که این بازیگر به دلیل بیماری ممکن است صحبت هایی را به زبان بیاورد که به هیچ وجه در شان او نیست. بازیگری که حتی به سختی مهمترین خاطرات کاری اش را به یاد می آورد. آنگونه سوال پرسیدن از او بسیار عجیب و ناراحت کننده بود! به گونه ای که انگار سعی بر این بود که او را وادار به بدگویی از هم صنفانش کرده باشند و بعد هم همه اینها به طور کامل پخش شود!
به احتمال زیاد اگر فریماه فرجامی به دلیل بیماری چنین شرایط روحی نمی داشت هیچگاه با این وضع جلوی دوربین ظاهر نمی شد و چنین صحبت هایی نمی کرد.
باورش خیلی سخت است که خانم مهندس فیلم اجاره نشین ها و یا ماه منیر فیلم مادر را با این وضع ببینیم!
می گویند زمانی که استیو مک کوئین در بستر بیماری سرطان بود و تحت شیمی درمانی، هیچگاه اجازه نداد تا از او عکس و یا فیلم بگیرند چون اعتقاد داشت بهتر است مردم با خاطرات خوش گذشته و همان بازیگر جوان و خوش قیافه با او وداع کنند تا مردی بیمار، رنجور و در بستر بیماری.
/ 0 نظر / 10 بازدید